Ke stažení

Často kladené otázky

Jak přihlásím své dítě na tábor?

Pouze na našich stránkách v sekci Termíny a přihláška, kde zvolíte požadovaný táborový běh a vyplníte přihláškový formulář. Na konci jen tlačítkem přihlášku odešlete. To, že jste učinili rezervaci, poznáte téměř okamžitě. Na Váš email, který jste uvedli v přihlášce, dorazí potvrzení rezervace a dodatek elektronické přihlášky. A vše je hotovo. Nezabere Vám to více jak 5 minut času.

Jak se na tábor dopravuje?

Na tábor je doprava individuální - tedy např. autem s rodiči. Informace k nájezdu jsou uvedeny v dodatkách e-příhlášek a přesný čas budeme odesílat emailem a odjezd na konci tábora mezi 9-11h

Jak mohu uhradit tábor?

Máte na výběr ze tří možností. Zálohovou platbou na účet (doplatkovou platbu hradíte hotově až na táboře při předání dítěte), plnou částkou na účet a nebo platbou třetí strany, čili fakturou, kterou hradí např. zaměstnavatel z fondu FKSP. Jednu ze tří možností si vyberete při vyplňování přihláškového formuláře na našich stránkách.

Do kdy mám tábor uhradit?

Tábor hradíte dle smluvních podmínek do 10 pracovních dnů od podání přihlášky. Do té doby Vám platí rezervace přihlášky. Jakmile nám platba dorazí, budete ihned informování o uhrazení pobytu emailem.

Co když nestihnu tábor uhradit včas?

Pokud nestihnete uhradit tábor do 10 pracovních dnů, tak se nic neděje. Stačí zavolat na číslo uvedené na našich stránkách v sekci Kontakty či nám napsat email a sdělit nám tuto informaci. My Vám rádi termín splatnosti prodloužíme. Nemusíte se bát, že Vás ze seznamu ihned vyškrtneme. Toto by nastalo až v případě delšího platebního zpoždění, ale i tak bychom Vám napsali na email, než bychom rezervaci zrušili.

Dostanu ještě nějaké informace před táborem?

Většinu informací a dokumentů obdržíte z dodatku elektronické přihlášky na email po učinění přihlášení. Nejdůležitější informace vám znovu zašleme na email cca. 20 dnů před zahájením táborového běhu. Hodně informací také naleznete v průběhu roku na našem webu v sekci Oznámení a novinky a na našem facebookovém profilu.

Je možné použít starší potvrzení od lékaře?

Potvrzení od lékaře je platné 2 roky a tudíž je možné použít starší potvrzení, klidně i na jiném formuláři (ze školy v přírodě, jiného tábora, ...). Jediný požadavek je, aby mělo formát vyhovující předpisům a tedy bylo minimálně v rozsahu jako je potvrzení na našem dodatku.

Jak je to na táboře s telefony?

Podle našeho názoru na táboře nemají co dělat. Ruší děti od programu, rozbíjí se a děti si je bohužel závidí, jelikož každý nemá nejnovější iPhone.

Pokud se rozhodnete i tak svému dítěti telefon zabalit, bude uschován v táborovém trezoru u oddílového vedoucího dítěte, který za něj plně zodpovídá. Vedoucí dítěti telefon vždy vydá na polední klid a nebo v případě nutného zavolání rodičům. Tento postup je stejný pro další cennosti, jako jsou např. tablety, či kapesné.

Potřebuje mé dítě na táboře kromě osobních věcí ještě něco?

Kromě osobních věcí a lahve na pití dítě nepotřebuje vlastně vůbec nic. Vše máme na táboře k dispozici (stolovací potřeby, lůžkoviny atd.). Samozřejmě znáte své dítě nejlépe a víte, co potřebuje, takže určitě není od věci přibalit i nějakou tu hračku či oblíbený polštářek. Seznam doporučených věcí naleznete na našich stránkách.

Mohu dítě na táboře navštívit?

Z důvodu epidemiologického rizika to pravděpodobně možné nebude, avšak pokud své dítě opravdu chcete vidět, tak zavolejte dopředu na telefonní číslo hlavního vedoucího uvedené v sekci Kontakty a ten vám otázky zodpoví.

Mohu si dítě odvézt z tábora dříve z důvodu jeho jiné aktivity (soustředění, dovolená u moře, apod.)?

Samozřejmě to není žádný problém. Jen je potřeba včas dopředu zavolat hlavnímu vedoucímu na telefonní číslo uvedené v sekci Kontakty o dřívějším odjezdu táborníka. Ten vše zařídí u jeho oddílového vedoucího a připraví společně díťátko na přesný čas odjezdu.

Co když mé dítě bude nemocné a odjede z tábora dříve domů. Vrátíte mi peníze za poukaz?

Ano. Samozřejmě Vám vrátíme peníze dle smluvních podmínek na účet.

Co když mé dítě bude mít na táboře nějaký problém? Třeba zdravotní či s jiným účastníkem tábora?

Rozhodně Vás moc prosíme, pokud se o jakémkoli zdravotním či sociálním problému dozvíte, tak nás ihned informujte a to nejlépe telefonicky hlavnímu vedoucímu na telefonní číslo uvedené v sekci Kontakty . Jsme přesvědčeni, že za léta pořádání táborů jsme schopni veškeré problémy ihned řešit, napravovat je a předcházet jim, aby se u nás děti cítili co nejlépe a hlavně bezpečně. Samozřejmě nejsme vyjímka a i na našem táboře může k nějakému problému dojít, ale potřebujeme o něm vědět, nejlépe od dítěte samotného či od Vás. O každém zjištěném problému či zdravotních potížích Vás bude hlavní vedoucí či zdravotník ihned telefonicky kontaktovat.

Mohu dítěti poslat dopis či balík?

Rozhodně, ano! V dnešní době telefonů a počítačů jsou děti o dopisy a pohledy velmi ochuzeny. Ze zkušenosti víme, že se děti na dopisy a balíčky moc těší, takže určitě pište, pište, pište :)

Doručovací adresu naleznete na našich stránkách v sekci Kontakty. Ulehčíte nám práci pokud ke jménu dítěte napíšete i číslo oddílu :)

Mé dítě má kamaráda, se kterým chce bydlet na chatce. Je to možné?

Určitě se vynasnažíme, aby tak tomu bylo. V přihlašovacím formuláři je kolonka Kamarád, kam určitě napište celé jméno kamaráda či kamarádů dítěte, se kterým chce být po celou dobu tábora v chatce či oddíle. Je dobré, když kamarádi jsou stejně staří. Z předchozích let víme, že není dobrý velký věkový rozdíl. Nedělá to dobrotu ve spolubydlení ani během táborového programu. Nejsme schopni a ani nemůžeme ubytovat společně chlapce a dívky dohromady, ačkoli se jedná třeba i o sourozence. Zákon nám to neumožnuje.

Co když bude mít mé dítě hlad?

Určitě nebude. Jídlo podle jídelníčku připravujeme 5x denně a pro velké jedlíky podáváme i druhou večeři. Ale pokud se i tak najde jedinec, co bude mít hladík, stačí, aby zašel za svým oddílovým vedoucím a vždycky máme něco v zásobě.

Mé dítě je alergické na určité potraviny. Lze toto řešit?

Každoročně máme na táboře děti s alergií na různé potraviny. Každého řešíme individuálně. Je potřeba nám při předání dítěte na tábor sdělit konkrétní potraviny, kterých se má dítě vyvarovat, a zbytek je na nás. Starší děti většinou vědí sami, co nesmí. Horší je to u malých dětí. Tam to řeší s kuchaři oddílový vedoucí a zdravotník. Jezdí k nám děti z různými dietami a alergiemi. Vše se nám daří zvládnout na výbornou. Pokud se jedná o celiakii, je potřeba před zahájením tábora kontaktovat hlavního vedoucího a domluvit individuální plán stravy.

Kontakty

Hlavní vedoucí

Adresa tábora

  • LDT Mexiko
  • Jméno dítěte - číslo oddílu
  • Hnačov 87
  • 340 34 Plánice

Sociální sítě

Ptejte se hlavase Yardy

Máte-li jakýkoliv dotaz, zeptejte se hlavního vedoucího. Yarde vám odpoví, jak jen to bude možné. Možná už váš dotaz hlavas zodpověděl někomu jinému - podívejte se na často kladené dotazy.

Email potřebujeme, aby hlavas věděl, kam poslat odpověď. Vaši adresu nikomu nedáme, ani vám nebudeme posílat žádné reklamy či nabídky.
Odpověď na váš dotaz by mohla zajímat i ostatní. V tom případě ji zveřejníme pod vámi zvolenou přezdívkou. Pokud si to nepřejete, přezdívku jednoduše nechte prázdnou.