Oznámení a novinky

Informace před 4.během

Fidel

Vážení rodiče a táborníci,

blíží se nám začátek 4.běhu LDT Mexiko 2019 a rádi bychom vám zde napsali základní informace.

V případě, že nebudete mít vyplněné potvrzení od lékaře či bezinfekčnost (dítě nepřišlo do styku s infikovanou osobou, nemá nařízenou karanténu, netrpí akutními průjmy, teplotami aj.), tak nebude dítě na tábor přijato.

  • Příjezd i odjezd z tábora je individuální. Příjezd dětí je vždy v den začátku běhu mezi 13-15 hodinou (ani o minutu dřív :-))) ), odjezd v den ukončení mezi 9-11 hodinou (Jak se k nám dostanete?)
  • Při příjmu dítěte na tábor bude vybírán doplatek (kdo zvolil formu zálohové platby), kopie průkazky zdravotní pojišťovny, bezinfekčnost, potvrzení od doktora, plnou moc (dodatek e-přihlášky - 4.běh ) a dítě bude procházet zdravotním filtrem - dejte si pozor zejména na výskyt pedikulózy (zavšivení) a zkontrolujte dětem hlavy. Děti u kterých bude odhalen výskyt hníd/vší nebudou přijaty na tábor!
  • Veškeré léky je nutné dle zákona odevzdat při příjmu naším zdravotníkům. (týká se též Ibalginů, fenistilů, nosních a očních kapek, prášků na alergii atd.) - mějte je tedy připravené k odevzdání.
  • Ještě jednou pro pořádek: Děti s odhaleným výskytem vší/hníd NEBUDOU PŘIJATY na tábor.
  • Doporučujeme děti vybavit kapesným, průměrně mají děti 400-600,-Kč - v táboře je Bar "U Speedy Gonzálese", kde si mohou po obědě a po večeři zakoupit nějaké ňaminy (vč. zmrzliny a točené kofoly/malinovky) a minimálně jednou jde oddíl na výlet do města. Navíc se budeme fotografovat - fotky nejsou povinné, ale doporučujeme jako památku na náš tábor. Děláme 3 typy fotek - oddílová, celotáborová a fotka vedoucích. Každá jednotlivá fotka je za 35,-Kč
  • Stravování začíná večeří (v den příjezdu) a končí snídaní (v den odjezdu)
  • Děti je možné s ohledem na letošní téma "Rytíři" vybavit různými doplňky či přímo kostýmy aj.- určitě se zužitkují.


 

Další informace najdete na našem webu, např. Často kladené dotazy

Výjádření hlavního vedoucího

Yarde

Vážení rodiče,

dne 1.8. 2019 v 21.00 hod. bylo nařízeno KHS Plzeňského kraje ukončení 3. běhu LDT Mexiko z důvodu výskytu zažívacích obtíží (zvracení, průjem a bolesti břicha) u dětí.

Rád bych vyvrátil a uvedl na správnou míru veškeré informace ve věcích, o kterých jsme se do dnešního dne dozvěděli od Vás, rodičů, z SMS, emailů a sociálních sítí. Již v neděli večer po nájezdů dětí na tábor se u dvou dětí projevilo zvracení. Následující den, tedy v pondělí ve večerních hodinách, jsme se dozvěděli telefonicky od již ukončeného druhého běhu DDM Teplice o nevolnostech dětí při příjezdu autobusy z tábora. V úterý v ranních hodinách jsme se spojili telefonicky s KHS Plzeňského kraje a od té doby do uzavření 3. běhu jsme byli stále v kontaktu. Na základě komplexního šetření KHS byly odebrány, jak biologické vzorky (stolice a zvratky) dvou dětí trpící obtížemi, tak vzorky z dvou různých odběrných míst pitné vody. Následně proběhly v nemocnici Klatovy testy zaměstnanců kuchyně. Na doporučení pracovníků KHS měly děti klidový režim a v nočních hodinách po dobu dvou dnů do ukončení běhu probíhala sanitace a desinfekce prostor tábora. Rozhodně bych chtěl vyvrátit informaci, která se k nám dostala přes sociální síť, že děti trpící uvedenými obtížemi měly k obědu svíčkovou. Pro děti se zažívacími obtížemi byla zajištěna dietní strava a hořký čaj. Ostatní děti, které nevykazovaly žádné GIT obtíže měly běžnou stravu, tedy i uvedenou svíčkovou. Bohužel pro vysoký počet dětí se KHS rozhodla ve čtvrtek odpoledne k 21.00 hod. uzavřít běh s podezřením na virové onemocnění. V pátek 2.8. 2019 v odpoledních hodinách byly sděleny výsledky odebraných vzorků dětí, a to s negativním výsledkem z virologie a bakteriologie. Během sobotního dopoledne po komunikaci s nemocnicí Klatovy byly zjištěny taktéž negativní výsledky u pracovníků kuchyně.

Dnešního dne jsme obdrželi výsledky rozboru odběrných míst pitné vody. Bohužel v jednom z odběrných míst pitné vody byl zjištěn výskyt koliformních bakterií. V druhém odběrném místě bakterie nalezeny nebyly. V žádném vzorku nebyla zjištěna přítomnost virů. Vzhledem k tomu, že se jedná o tentýž zdroj dodavatele pitné vody, tak si tuto situaci nejsme schopni vysvětlit, už na základě toho, že před táborovou sezonou byly prováděny dodavatelem rozbory pitné vody, a to s vyhovujícím výsledkem - všechny mikrobiologické ukazatele byly nulové. Na základě dnešních informací vydala KHS nařízení zákazu používání pitné vody do doby nápravy a nových výsledků rozboru pitné vody odběrných míst tábora.

Je mi upřímně líto celkové situace a následků, ačkoli vím, že jsme jako personál udělali vše, co bylo v našich silách, abychom dětem zajistili krásné prožití prázdnin. Bohužel jsem si vědom, že zřejmě v tuto chvíli několik z Vás zažíváte podobné a nepříjemné chvíle jako děti a omlouvám se Vám za vzniklé komplikace za sebe i celý kolektiv 3. běhu LDT Mexiko.

V tuto chvíli zajišťujeme náhradní dodávky pitné vody a preventivní opatření k nedělnímu zahájení 4. běhu LDT Mexiko. Vše probíhá v plné spolupráci s KHS Plzeňského kraje.

 

Děkujeme za pochopení a celá situace nás velice mrzí.

Jaroslav Kárník, hl. vedoucí a předseda spolku Tábory s úsměvem z.s.