Oznámení a novinky

Poslední informace před létem 2021

Fidel

Vážení rodiče a táborníci,

blíží se nám začátek letních prázdnin 2021 a to je ten správný čas pro podání nejdůležitějších informací.
Prosím věnujte emailu zvýšenou pozornost - zejména prvnímu bodu


Testování na COVID
Určitě jste zaznamenali v médiích informaci, že na letošní tábory bude nutné při nástupu doložit jednu z následujících skutečností:

 1. Potvrzení o negativním PCR testu (ne starší než 7 dní před začátkem tábora)- doporučujeme!
 2. Potvrzení o negativním Antigenním testu z odběrového místa (ne starší než 72 hodin)
 3. Potvrzení o prodělaném onemocnění COVID (před méně než 180 dny – platí pro celý termín tábora)
 4. Potvrzení o očkování (14 dní od poslední dávky)

Zároveň je nařízeno výše uvedené kontrolovat každých 7 dní i na táboře – v praxi to znamená, že děti, které budou mít potvrzení o negativním antigenním testu budeme každých 7 dní muset přetestovat. Děti, které budou mít PCR test (dle vyjádření Ministra Vojtěcha) /prodělanou nemoc/očkování nebudou muset být testováni.

Rádi bychom vás požádali, abyste si (v případě že dítě není očkované či po nemoci) zajistili termín otestování v odběrovém místě (2 PCR a 4 antigenní testy měsíčně zdarma) co nejdříve, jelikož hrozí, že na poslední chvíli to, z důvodu zaplněnosti, nebude možné.

Pokud si zvolíte otestování metodou PCR, dítě na táboře již nebudeme přetestovávat - vřele vám tedy doporučujeme právě tento typ testu. Pokud si zvolíte metodu antigenního testu, budeme každých 7 dní (2x na 1.běhu, ostatní běhy 1x) provádět přetestování schválenými AG samotesty (typ testu, na které je dítě zvyklé mu dejte s sebou)  a to během dopoledního programu, kdy všechny děti, které budeme přetestovávat zůstanou v táboře.

V případě, že při nástupu nebudete mít ani jedno výše uvedené potvrzení, bohužel nebudeme smět dítě na tábor přijmout (dle mimořádného opatření MZČR).

Ostatní důležité informace

 • Příjezd i odjezd z tábora je individuální. Příjezd dětí je vždy v den začátku běhu v čase, který vám bude napsán v samostatném emailu nejpozději 7 dní před táborem (v rozsahu 12-18h) (ani o minutu dřív :-))) ), odjezd v den ukončení mezi 9-11 hodinou (Jak se k nám dostanete?). Moc vás prosíme o dodržení času, který vám bude v emailu napsán.
 • Při příjmu dítěte na tábor bude vybírán doplatek (kdo zvolil formu zálohové platby), kopie průkazky zdravotní pojišťovny, bezinfekčnost, plnou moc (dodatek e-přihlášky - 1.běh , 3. běh, 4.běh ), potvrzení covid dle bodů výše (v případě antigenního testu bude zákonný zástupce podepisovat souhlas s přetestováním dítěte - v případě neudělení souhlasu budeme muset dítěti pobyt po 7 dnech ukončit) a dítě bude procházet zdravotním filtrem - dejte si pozor zejména na výskyt pedikulózy (zavšivení) a zkontrolujte dětem hlavy. Děti u kterých bude odhalen výskyt hníd/vší nebudou přijaty na tábor!
 • Veškeré léky je nutné dle zákona odevzdat při příjmu naším zdravotníkům. (týká se též Ibalginů, fenistilů, nosních a očních kapek, prášků na alergii atd.) - mějte je tedy připravené k odevzdání.
 • Další opatření v souvislosti s pandemií COVID:
  • zákaz návštěv dětí rodiči či dalšími osobami - v případě, návštěvy rodičů již nebudeme moci dítě znovu pustit do tábora
  • hromadné táborové akce (oheň, promítání, diskotéka aj.) budou rozděleny pro Minimex a Maximex (tedy pro oddíly 1-7 a 8-14)
  • automatický rozstřikovač desinfekce při vstupu do jídelny, antibakteriální mýdla
  • pravidelné informování všech účastníků o hygienických pravidlech
  • možnost dětí jít do bazénu - čekáme na oficiální vyjádření Krajské hygienické stanice
  • respirátory/roušky - prosíme aby každé dítě mělo 1 respirátor nebo 1 chirurgickou roušku, kterou by využilo pouze v případě, že by bylo potřeba -> na táboře jsme uzavřená skupina a roušky zde povinné nebudou
 • Ještě jednou pro pořádek: Děti s odhaleným výskytem vší/hníd NEBUDOU PŘIJATY na tábor.
 • Doporučujeme děti vybavit kapesným, průměrně mají děti 400-600,-Kč - v táboře je Bar "U Speedy Gonzálese", kde si mohou po obědě zakoupit nějaké ňaminy. Navíc se budeme fotografovat - fotky nejsou povinné, ale doporučujeme jako památku na náš tábor. Děláme 3 typy fotek - oddílová, celotáborová a fotka vedoucích. Každá jednotlivá fotka je za 30,-Kč
 • Stravování začíná večeří (v den příjezdu - ovšem máme připravenou dopolední svačinu pro ty, kteří přijedou již po poledni) a končí snídaní (v den odjezdu)
 • Děti je možné s ohledem na letošní téma "Divoký západ" vybavit různými doplňky či přímo kostýmy aj.- určitě se zužitkují a budou hodnocené.


 

Další informace najdete na našem webu, např. Často kladené dotazy

Prohlášení provozovatele

Fidel

Vážení rodiče,

množí se nám dotazy ohledně naší představy léta 2021, tedy zda tábor bude nebo nebude. Stejně jako loňský rok jsme optimisté a věříme, že tábor bude moci proběhnout, ale abychom předešli případný poddotazům, tak bychom Vás rádi informovali, že v případě zákazu zotavovacích akcí v létě 2021 kvůli epidemii COVID-19, který by znemožnil konání jakéhokoliv z našich turnusů (1.běh, 3.běh a 4.běh) budeme postupovat dle smluvních podmínek našeho tábora, avšak nad rámec těchto podmínek závazně prohlašujeme, že budeme vracet plnou výši zaplacených prostředků objednatele (tedy 100% plné platby nebo 100% zálohy) na dotčené turnusy (1., 3. a/nebo 4. běh LDT Mexiko 2021).

 

Děkujeme a těšíme se v létě!

Za provozovatele LDT Mexiko

Jaroslav Kárník, hlavní vedoucí a předseda Tábory s úsměvem, z.s.